Met een campervan door Noorwegen, een avontuur op zich
Campervan 3 weken Noorwegen
Bart en zijn vriendin huurden een campervan van Camper Verhuur om drie weken te roadtrippen door Noorwegen. Ontdek hun belevenissen in dit uitgebreide reisverslag en bekijk de prachtige beelden die Bart onderweg maakte.
Al 9 jaar op Barts bucketlist
Kjeragbolten, Preikestolen
“Een roadtrip met de camper door Noorwegen, het land van de eindeloze fjorden, de kolkende rivieren en de bulderende watervallen, stond al jaren op onze bucketlist. Maar na 9 jaar dromen was het eindelijk zover”, vertelt Bart. Hij besliste een campervan te huren bij Camperverhuur.
De overtocht in Groningen vormt het begin van de reis. Een goeie 1100 kilometer verwijderd van het vertrekpunt ligt hun eerste slaapplaats, nabij hun eerste hike: de Kjeragbolten Hike. Een dag later en een eindje verderop staat dan de befaamde Preekstoel, één van de bekendste hikes van Noorwegen,op de planning. “9 jaar geleden voeren we met de boot door het fjord onder deze klif. Sindsdien droomden we ervan om bovenop deze top te staan en te genieten van de prachtige uitzichten”, vertelt Bart.
Noorwegen, land van watervallen en hikes
Flambaan, Mjølkewegen, Troltunga
Onderweg vind je in Noorwegen tal van watervallen langs de weg. De meeste zijn toegankelijk gemaakt voor toeristen, inclusief parkeerplaatsen en aangelegde trappen. Twee van de vier watervallen waar Bart even stopt met zijn camper, behoren zelfs tot de 100 mooiste watervallen ter wereld.
“We hebben op verschillende plekken onze eigen paddleboards opgeblazen om te suppen, prachtig om te doen op de Noorse meren. De omgeving voelt nog intenser en grootser aan. Je hoort enkel het geluid van het kabbelend gletsjerwater”, zegt Bart. “Maar ook voor onze mountainbikes was er plaats op onze huurcamper. Zo hebben we de wereldberoemde Flambaan gefietst en hebben we een stuk van de Mjølkewegen verkend, waar je je op de glooiende heuvels een weg moet banen tussen de koeien”.
De Troltunga Hike vang je best vroeg in de ochtend aan. Voordeel van reizen met je mobiele hotelkamer: je kan ongestoord vroeg opstaan, ontbijten en zo uit je camper rollen. “Na de hike genoten we van de laatste zonnestralen en een ijskoud biertje op onze slaapplaats”, vertelt Bart.
Wandel in het heden door de Noorse geschiedenis
Borgund Stave Church, Beseggen Trail
De tijd lijkt wel stil te hebben gestaan in Noorwegen. De vele hikes lopen door oeroude bossen, langs diepe kloven en fjorden en over eeuwenoude paden tussen loslopend wild. Ook de geschiedenis van het land is een belangrijk onderdeel van het dagelijks leven. Het lijkt alsof het Vikingbloed nog door iedere Noor stroomt. Een mooi voorbeeld van deze geschiedenis zijn de imposante staafkerken, die volledig uit hout zijn opgetrokken. Ooit waren er ongeveer 2000 van deze prachtige exemplaren, nu slechts een paar tientallen. “Elke kerk lijkt zijn eigen verhaal te vertellen, prachtig om te zien”, zegt Bart.
Het koppel zet de reis verder richting de Besseggen trail, een van de bekendste bergwandelingen van Noorwegen. “Best indrukwekkend om te wandelen op deze hoogtemeters“, geeft Bart stiekem toe. De trail is gelegen in het Jotunheimen National Park. Je wandelt er over een bergkam die de scheiding vormt tussen twee meren. “Het kleurverschil tussen beide meren zorgt voor een spectaculair uitzicht en is de pittige beklimming meer dan waard”, vertelt Bart vol bewondering.
Nog een laatste bijzondere tussenstop
Gaustatoppen
Op weg naar huis, maakt Bart met zijn camper nog een laatste tussenstop bij de Gaustatoppen, de spreekwoordelijke kers op de taart. De hike die over deze toppen loopt, is zeker niet de hoogste van Noorwegen. “Maar qua ervaring kan deze toch wel echt tellen. Op de majestueuze bergtop staat een oude blokhut waar we genoten van heerlijke wafels”, vertelt Bart. Na drie weken hiken en reizen met een camper, zorgen de Guastatoppen dan ook voor dé ultieme beloning: een heerlijk gevulde maag en een laatste toevoeging in het rijkelijk gevuld ervaringsboekje.
Barts reiservaring
Voldaan vertelt Bart over deze adembenemede roadtrip: “Onze droom is eindelijk werkelijkheid geworden. Een camper huren zorgde voor tal van avonturen: hiken langs diepe fjorden, suppen op azuurblauwe meren, bergen afrazen met onze eigen mountainbike, nieuwe vrienden maken en het overwinnen van onze angsten. En dit alles met de vrijheid van een mobilhome. Noorwegen heeft het allemaal en nog veel meer dan dat, ik kan niet wachten om weer op weg te gaan met de camper.”
“Roadtrippen in Noorwegen met een campervan is een avontuur op zich”, verduidelijkt hij. “Je rijdt er door de adembenemende landschappen over kronkelende weggetjes, tussen kuddes schapen en loslopend vee.” Het gebrek aan ruimte was in het begin wel even aanpassen, geeft Bart toe. “Maar je krijgt er een heleboel voordelen en vooral veel vrijheid voor in de plaats.” Onderweg wou Bart zoveel mogelijk trails ontdekken, ook dat is ideaal wanneer je met een camper reist. Je beslist namelijk zelf op welke fotogenieke plaats je overnacht.
